manyetometreler ve manyetik sensörler Sensörler mıknatıslar
Sensörler mıknatıslar
Ürün ayrıntıları

Sensör uygulama için.


Manyetik sensörler, manyetik alan ve değişiklikleri tespit ederek yön, konumunu, döndürme, açı ve akım gibi özellikleri dolaylı olarak ölçmek. İlk uygulama kalıcı mıknatıs yön algılayıcı bir M.Ö. 3. yüzyıl Çin pusula oldu. Mekanik veya optik sensör gibi doğrudan diğer yöntemleri ile karşılaştırıldığında, en manyetik sensörler, ilgilendiğiniz emlak almak için bazı sinyal işleme gerektirir. Ancak onlar kir, titreşim, nem, zararlı gaz ve petrol, vb gibi olumsuz koşullarda bile fiziksel temas olmadan güvenilir veri sağlar.


En yaygın olarak kullanılan manyetik sensörler değişken isteksizlik, Hall etkisi ve reed sensörler geçin. Otomotiv kazasında Emniyet sistemleri, sensörler kapalı olabilir veya elektrik akımı kullanarak açık bir holding mekanizması dayalı kullanın.


Son on yılda GMR hızlı gelişimi ile manyetik sensörler, yeni bir aile çıkmıştır - magnetoresistive sensörler. Hall etkisi sensörleri, en önemli fark Bay sensörleri gerilim yerine geçerli değişikliği algılamak benzer. Kalıcı mıknatıslar de MEM sensör ve CMOS manyetik sensör dizileri manyetik alanı sağlamak için kullanılabilir.


Alnico8 bizim tavsiye edilen bir üründür. Biz, manyetik ürünleri A.ş, SENS Hangzhou, Çin Alnico8 ve SmCo Daimi Mıknatıs üreticisi olduğunu. Biz birinci sınıf kalıcı manyetik ürünler sunmak.


Sorgulama