Küresel ve Çin NdFeB sanayi raporu 2014-2018

New York, 22 Eylül 2014 / PRNewswire / - nadir toprak Daimi Mıknatıs malzeme NdFeB üçüncü nesil tarafından küçük boyutları, hafif, güçlü manyetik özellikler ile karakterize ve tüketici elektroniği, ulaşım, yaygın olarak kullanılan enerji, otomotiv, Medikal Ekipman ve diğer alanları Rüzgar.

Çin'in yeni enerji araçları ve Rüzgar güç ekipmanları akış yönündeki talebi büyüme, nadir toprak ve diğer faktörler ile sıkılır tedarik derece son yıllarda Çin'e geçiş için küresel NdFeB kapasite artırdı. 2013 yılında, Çin'in NdFeB çıktı 94 oldu. kt, global çıkış; %91,0 için muhasebe Onda, Çin'in yüksek performanslı NdFeB çıktı 22 hit kt, genel toplam % 54,3 paylaşımı.

Şirketlere gelince, Hitachi metaller, Shin-Etsu kimyasal ve TDK dünyanın en yüksek performanslı NdFeB pazar payı % 48 tekelinde.

Hitachi metaller, yüksek performanslı NdFeB dünyanın en büyük üreticisi olarak 615 patent sahibidir. 2013 yılı sonuna kadar bu dört kişi olanlar süresi 149 patent ile sekiz Çin NdFeB şirket yetkili. Şu anda, onun yan/şube veya aracıları Çin için pazarlama sorumlu olsa tüm NdFeB üretim üsleri Hitachi metallerin Japonya'da bulunur.

Yüksek performanslı NdFeB Shin Etsu kimya ağırlıklı olarak kullanılan hibrid otomobil, EPS, VCM, tüketici elektroniği ve diğer alanlar. Erken 2013 yılında şirket koymak, hibrid araç kullanımı NdFeB üretim Bankası Projesi (aşama ı) 3 yıllık çıkışı ile üretime Fujian'deki / daki tamamen Japonya'ya ihraç edilmektedir nadir toprak mıknatıslı alaşımlı levhalar kt.

Yanı sıra Japon şirketleri, Zhong Ke San Huan, Zhenghai manyetik malzeme, Ningbo Yunsheng, Baotou çelik nadir-toprak ve diğer Çinli anahtar işletmelerin de yüksek performanslı NdFeB vurgulayın ve yüksek performanslı NdFeB kapasitesini artırmak için projeleri bir dizi başlattı.

Zhong Ke San Huan: Şirket Çin'in en büyük NdFeB üreticisi olarak davranır. Ağustos 2014 sonunda şirketin iştiraki Tianjin Sanhuan şanslı yeni malzeme A.ş. RMB200 yatırım planlanan bina 2 milyon kt / yüksek performanslı NdFeB üretim hattı otomatik ve piyasa talebi doğrultusunda 5kt/a kapasitesini genişletmek.

Zhenghai manyetik malzeme: Erken 2012 yılında RMB190 milyon içinde genişleyen yüksek performanslı NdFeB kalıcı mıknatıs kapasite bolca. Proje Aralık 2014 yılında 2 ek yüksek performanslı NdFeB kapasiteyle tamamlanması bekleniyor kt / a.

Baotou çelik nadir-toprak: 15 devreye alma başarılı kt / NdFeB şerit döküm alaşım ve 5 kt / Nisan 2014 yılında NdFeB Mıknatıs Projesi (Aşama II) ve ürünler ağırlıklı olarak rüzgar enerjisi üretimi, high-end kalıcı manyetik rezonans görüntüleme aygıtları, otomotiv motor ve diğer üst düzey alanları için kullanılır.

Rapor aşağıdaki ölçütlere odaklanır:

Küresel NdFeB pazar büyüklüğü, piyasa yapısı, rekabet ortamı, vs.;
Çin NdFeB pazar büyüklüğü, piyasa yapısı, rekabet, ithalat ve ihracat, vs.;
Downstream NdFeB talep, rekabet desen, vs.;
5 genel işleyişi ve 15 Çin NdFeB üreticileri.
Tam raporu okuyun: http://www.reportlinker.com/p02371211-summary/view-report.html

Reportlinker hakkında
ReportLinker bulan, filtreler ve böylece tek bir yerde tüm Pazar araştırması - anında, ihtiyacınız olsun en son endüstri verileri düzenler bir ödül Pazar araştırması çözümdür.Source:PRNewswire.com