Pusula ve manyetik alan Pusula mıknatıslar
Pusula mıknatıslar
Ürün ayrıntıları

Manyetik pusula navigasyon için en eski enstrüman ve yüzyıllardır deniz navigasyon cihazları için önemli bir araç olmuştur. Pusula seçili kurs yönlendirmek için geminin sağlar. Bir pusula ile görünür nesneleri yatakları tercih ederek, navigator de grafik üzerinde bir gemi pozisyonu düzeltmek mümkün.

Manyetik pusula nasıl yapılır?

Çünkü yeryüzünde büyük bir manyetik alan tarafından çevrelenmiş dev bir mıknatıs gibi manyetik pusula çalışır. Yeryüzünde iki manyetik kutupları Kuzey ve Güney kutupları yalan vardır. Dünya'nın manyetik alan, manyetik 'iğne' demir veya çelik bir iş parçacığından kapandı yoksa saman veya ahşap su bir kase içinde yüzen bir parça ile sıkışmış olması için uygun konuma Kuzey-Güney sallanmaya neden olur.


Manyetik pusula ne kadar doğru?

15. yüzyılda, uzun zaman önce gibi denizciler manyetik pusula iğnesi doğru bir şekilde Dünya'nın doğru olarak Kuzey işaret değil fark ettim. Columbus, örneğin yaptığı seferler haberi Atlantik aşırı 1490s. Yerine, iğne ile gerçek Kuzey açı yapar ve bu açı yerden başka bir yere Dünya'nın yüzeyinde değişir. Bu yeryüzünde farklı yerler için başka bir manyetik farklılık anlamına gelir. Bu varyasyonlar ünlü 17. yy yolculukta bilim adamı ve astronom Edmond Halley tarafından araştırıldı. Bu düşünce şu anda bir gemi boylam pusula varyasyon tarafından bulunamadı ancak bunun yanlış olduğunu kanıtladı.


Manyetik varyasyonu çözüldü sorun nasıldı?

Varyasyonları navigasyon cihazları şimdi jiroskopik pusula giriş yüzünden merak etmeyin. 1908 yılında icat edilmiştir. Bu Manyetik Kuzey değil, ama Dünya'nın kuzeyi gösteren Pusula tutan bir dönen jiroskop kullanır. Hızla iplik jiroskop cayropusula kalbinde olduğunu. Dönen jiroskop ayarlandıktan sonra geminin kaldırılma hareket bağımsız olarak aynı yönde işaret kalır.

Bugün, dünyanın herhangi bir yerinde bir gemi, kesin yerini yörüngedeki bir uydudan sinyal aracılığıyla denetleyebilirsiniz. Ancak, tüm navigasyon cihazları hala gemide bir pusula de var. Tracy Edwards, 1989-90 Whitbread yuvarlak-dünya yat yarışı kızlık yat kaptanlığını, Navsat (uydu navigasyon) kullanılan ve o sık sık manyetik pusula yerine kullanılan birçok teknik sorunlar vardı bulundu.Sorgulama