hium nikel kobalt alüminyum oksit Alüminyum nikel kobalt
Alüminyum nikel kobalt
Ürün ayrıntıları

Öncelikle alüminyum, nikel ve kobalt, oluşan Alniko mıknatıslar, 1940 geliştirilmiştir. Bu sınıfı mıknatıs 's mükemmel sıcaklık kararlılığı, yüksek manyetik akı yoğunluğu ve korozyon direnci nedeniyle tercih edilen bir malzeme kalır. Alniko mıknatıslar, döküm veya sinterleme işlemi boyunca üretilmektedir. Mıknatıs manyetik diğer malzemeler ile mümkün olmayan karışık ve karmaşık şekiller halinde üretilebilir döküm işlemi sağlar.

Mükemmel sıcaklık kararlılığı, yüksek kalıntı indüksiyon ve nispeten yüksek enerjiler Alnico malzemeleri, alüminyum, nikel ve kobalt alaşımlar öncelikle oluşan karakterize eder. Bir döküm veya sinterleme işlemi yoluyla üretilmektedir. Döküm mıknatıslar, nal, diğer mıknatıs malzemeler ile mümkün değil gibi karmaşık şekiller imal. Sinterlenmiş Alnico teklif biraz daha düşük manyetik özellikler ama daha iyi mekanik özellikleri Alniko döküm.

Döküm Alnico 5 en sık kullanılan tüm Döküm Alniko mıknatıslar. Bu malzeme, birkaç isim döner makineleri, metre, aletleri, algılama cihazları ve uygulamaları, holding yaygın olarak kullanılır.

Alnico sert ve kırılgan. İşlenmiş olamaz veya delinmiş.  Bu yüzden sıradan yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Delikleri genellikle dökümhanede içinde özlü ve mıknatıslar yakın final boyutu döküm ve sonra yakın toleranslar öğütülmüş bitirmek.

Alnico düşük zorlayıcı kuvvet vardır ve kolayca demagnetized eğer dikkatle ele değil. Alnico 5 optimum performans için manyetik uzunluğu yaklaşık 5 kez pole çapı veya eşdeğer çap olmalıdır. Örneğin, 0.250" çap mıknatıs yaklaşık 1.00" uzun olmalıdır.

Onun yüksek coercivity nedeniyle Alnico 8 kısa uzunlukları ve disk şekillerde kullanılabilir.

Sorgulama